Vnútorné systémy a orgány

Tráviaci systém

Tráviaci systém je cca 9 m dlhá trubica, ktorá má komplexnú škálu funkcií. Systém je nevyhnutný na uskladnenie potravy, jej trávenie, odstraňovanie odpadových látok metabolizmu a optimálne využitie živín. Normálne trávenie závisí aj od správnej funkcie imunitného a nervového systému.

Trávenie
Ochorení tráviaceho traktu je nesmierne veľa – gastritída, pankreatitída, cyrhóza tvoria sa vredy, cysty, polypy, kamene, až po totálne nefunkčné trávenie a rakovinu.

TERAPIA
Spočíva v uvoľňovaní jednotlivých častí tráviaceho traktu, či už priamo vstupovaním a naprávaním jednotlivých orgánov, alebo nepriamo cez aktívne body súvzťažiace s pozitívnou funkciou jednotlivých orgánov. Uvoľňuje sa hrubé črevo, vyrovnávajú sa časti tenkého čreva, dvíha sa padnutý žalúdok a všetky orgány do najsprávnejšej možnej polohy. U pacientov nastáva veľká úľava a dynamizuje sa liečebný proces celého organizmu.

Rozmnožovací systém

Reprodukčný systém

Reprodukčný systém, okrem rozmnožovacej funkcie má aj iné dôležité ulohy. Hoci je v porovnaní s inými telesnými systémami značne menší, nepochybne predstavuje biologické výkonné centrum organizmu.

Maternica
Ochorení reprodukčného systému je celá rada. U žien sú to najmä cysty, myómy, výtoky súvisiace s infekčným ochorením, poklesnutá alebo pretočená maternica, rakovina krčka a iné. U mužov sa jedná najmä o ochorenia semenníkov, prostaty a rôzne iné.

 

TERAPIA je zameraná opäť na uvoľnenie mechanické – tu sa dávajú do správnej polohy orgány, u ktorých je to možné – vyrovnáva sa obrátená maternica a dvíha sa celý obsah brušnej dutiny smerom hore, čím sa uvoľní tlak na tieto orgány.

Často je veľmi potrebné uvoľniť aj prsné žlazy a v niektorých prípadoch spazmy v pošve, u mužov spazmy v oblasti semenníkov. 

.

Riadiace systémy

Nervový systém

Imunitný systém

Endokrinný systém

 

 

U všetkých ostatných vnútorných systémov orgánov, ako aj riadiacich systémov a ich ochorení je situácia rovnaká. Sú od seba priamo závislé a keď sa uvoľní jeden z nich má to priamy pozitívny dopad na všetky ostatné. Ovplyvňujú sa najmä cez aktívne body.

 

Raz som sa niekde dočítal, že diagnóz chorôb je asi 100 000, ale zdravie je len jedno. Tak sa celé roky snažím nachádzať to ZDRAVIE a upevňovať si ho. Postupne som si uvedomil svoju duchovnú podstatu, emocionálne prepojenie duše s telom, aké dôležité je odpustenie iným a sebe, aké krásne je konať dobro pre iných a byť spokojný so sebou a vlastným životom.